מכתב ממטופלת שסבלה מדיכאון עקב מחלה פיזית קשה

בס"ד

לטל היקרה

אני מודה לקב"ה על שהביא אותי לפנות דווקא אליך, כאשר הייתי שקועה ביאוש עמוק, סובלת מכאבים חזקים ומוגבלות פיזית מתסכלת במיוחד בגלל מחלתי. להזכירך לא יכולתי לשבת בכלל. רק שכבתי על הגב או הלכתי כשכל צעד הכאיב מאד. לא יכולתי לקרוא או לכתוב או לצפות בטלוויזיה. לאמתו של דבר הייתי כל כך שקועה בצרותיי שלא הייתי מסוגלת אפילו לשמוע רדיו או לשוחח עם אנשים. 

את בדרכך הנינוחה, מתוך אמפתיה עמוקה והגיון בריא בחרת את השיטות שיעזרו לי והנחית אותי בהן עד שיצאתי מאפלה לאור גדול. 

תמצית פרחי הבאך שנתת לי גרמה תוך ימים ספורים לכך שהכרתי בערך העצמי שלי וחזרתי לאהוב ולקבל את עצמי כפי שאני בכל רגע נתון. האבל שחשתי, על המגבלות הפיזיות שהמחלה גרמה לי, פג והפנמתי את ההבנה שכפי שגופי נראה ומתפקד כך טוב. זה אני, זה מה שיש – וכך טוב.

ההנחיה שהנחית אותי באיתור המחשבות השליליות שתקפו בראשי ללא הרף ובניתוח עיוותי החשיבה וסתירתם החזירו לי את בריאותי הנפשית. אין מילים בפי לתאר עד כמה שונה הרגשתי היום לעומת הבור העמוק בו הייתי שרויה.

הפגישות שלנו גם אם היו קשות לפעמים כי חשפתי בהן רגשות כואבים וחוויות קשות, תרמו להתקדמות מפליאה. היום אני שוב פעילה מבחינה פיזית, הודות לתרופות שאני מקבלת ובעזרת הנחייתך חזרתי לשוחח עם אנשים ולכתוב ולקרוא וגם ליזום פרוייקטים שונים בבית ובמשפחה ולחשוב חשיבה חיובית ובונה.

טל, אני מאחלת לך שתמשיכי לטפל באנשים כי את טובה בזה.

טל, אני מקווה שגם את נהנית מהפגישות שלנו ושאת חשה סיפוק עמוק על הצלחת הטיפול.

יש פירות טובים לעבודתך המקצועית.

עלי והצליחי